Kdo jsme

Recyklace nám pomáhá dělat svět hezčí

Jsme Nikol a Evča a dohromady nás dala vlastně náhoda. Jednou jsme si takhle zavolaly, slovo dalo slovo a další den jsme spolu začaly podnikat. Vsadily jsme všechno na jednu kartu – jedna na druhou. Tenkrát jsme to prostě riskly a teď už víme, že jsme udělaly fakt dobře.

I když jsme každá úplně jiná, to hlavní máme společné. Není nám lhostejná budoucnost naší planety, milujeme věci s příběhem a minimalismus a poslední dobou pijeme kafe na litry. Makáme totiž na našem snu, který se teď konečně stává skutečností. Šijeme stylové minimalistické batohy přesně podle svých (a věříme, že i tvých) představ, a přitom šetříme životní prostředí. Objevily jsme totiž kouzlo upcyklace. Ale neboj, nepřešíváme batohy z našich starých džínů. Využíváme princip preconsumer waste. To znamená, že tvoříme z nového zbytkového materiálu, který by se jinak vyhodil.

Batohy BEK•BEK šijeme z odřezků stínicích rolet

Batohy BEK•BEK šijeme konkrétně ze zbylých odřezků, které vznikají při výrobě stínicích rolet a už nemají další využití. Jejich materiál je totiž naprosto boží – lehoučký, antialergenní, omyvatelný a úžasně odolný. S každým jedním batohem přitom ušetříme 0,4 kg PVC, který by jinak mířil do spalovny, nebo se desítky let rozkládal v přírodě. Jsme jediné v ČR, kdo šije batohy z tohohle materiálu, a tak si dokonce BEK•BEK zasloužil i ochrannou známku.

Věříme, že i malá značka jako je BEK•BEK, může jednou dokázat velké věci. Toužíme spojovat lidi se stejnými hodnotami a udělat svět zase o kousek hezčí a přírodu čistější. Chceme se stát tvým lovebrandem, a proto už teď pracujeme i na dalších stylových kouscích, které naši nabídku udržitelných doplňků rozšíří.

Chceš nám s tím pomoct? Tak si taky pořiď BEK•BEK a udělej radost sobě i přírodě.