BLOG

Mise: Přece se to nevyhodí

O virgin materiálech, vytváření z “odpadu” a  nových nápadech

Jako malá jsem od babičky často slyšela “přece se to nevyhodí”. Tuhle větu jsem nesnášela, znamenala pro mě dojídat jídlo, nebo štepovat ponožky. A dnes je pro mě motto “přece se to nevyhodí” základním kamenem celého BEK BEK.

Zlom pro mě nastal s první spolupráci s firmou, pro kterou jsem navrhovala tašky a batohy. Viděla jsem desítky kilo materiálu, který mi mizel pod rukama, a to mě děsilo. Šlo o tzv. virgin material - materiál z nových zdrojů.

Tou dobou jsem upcyklaci znala, ale měla jsem ji spojenou s použitými věcmi, které se snažíme vrátit jinou cestou zpět do života. To je tzv. post - consumer waste. Nepřemýšlela jsem o využití “odpadu” z výroby ve firmách.

Šťastnou náhodu jsem objevila zbytkový materiál firmy, která vyrábí stínící rolety. Při výrobě vznikají odřezky, které se výborně hodí na výrobu batohů - jsou omyvatelné, lehké, odolné a antialergické. Tento princip upcyklace je o využívání pre - consumer waste, tvoříte z nového ale zároveň z "odpadu". A tak jsem začala pouzdrem, a skončila u batohů.

Ráda bych časem prozkoumala další zbytkové materiály, které se dál nevyužijí a vymýšlela další cesty, jak vrátit nový "odpad" zpět do života

#PřeceSeToNevyhodí

 

Eva z BEKBEK

1 položek celkem