Mise: Přece se to nevyhodí

O virgin materiálech, vytváření z “odpadu” a  nových nápadech

Jako malá jsem od babičky často slyšela “přece se to nevyhodí”. Tuhle větu jsem nesnášela, znamenala pro mě dojídat jídlo, nebo štepovat ponožky. A dnes je pro mě motto “přece se to nevyhodí” základním kamenem celého BEK BEK.

Zlom pro mě nastal s první spolupráci s firmou, pro kterou jsem navrhovala tašky a batohy. Viděla jsem desítky kilo materiálu, který mi mizel pod rukama, a to mě děsilo. Šlo o tzv. virgin material - materiál z nových zdrojů.

Tou dobou jsem upcyklaci znala, ale měla jsem ji spojenou s použitými věcmi, které se snažíme vrátit jinou cestou zpět do života. To je tzv. post - consumer waste. Nepřemýšlela jsem o využití “odpadu” z výroby ve firmách.

Šťastnou náhodu jsem objevila zbytkový materiál firmy, která vyrábí stínící rolety. Při výrobě vznikají odřezky, které se výborně hodí na výrobu batohů - jsou omyvatelné, lehké, odolné a antialergické. Tento princip upcyklace je o využívání pre - consumer waste, tvoříte z nového ale zároveň z "odpadu". A tak jsem začala pouzdrem, a skončila u batohů.

Ráda bych časem prozkoumala další zbytkové materiály, které se dál nevyužijí a vymýšlela další cesty, jak vrátit nový "odpad" zpět do života

#PřeceSeToNevyhodí

 

Eva z BEKBEK

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení